Jump to content
Forum Windows-az.com

PC problemleri

magnanimous

Recommended Posts

Movzunu PC'de bash veren butun problemlerin hellini oyrenmek meqsedile achmisham. Menim ozumun komputerden o qeder de yaxshi bashim chixmir, amma gorurem burda savadli yoldashlar var. Umid edirem ki, onlar komeklik ede bilerler her hansi bir problemle bagli

Komputerin ses dinamikleri(kalonkalari) yoxdu, sesi chixmir. Diger komputerlerde de kalonkalar yoxdu, amma ses prosessordan chixir. Bu komputerde ise ses drayverleri her shey qaydasindadi. Windows media player'i de achirsan gorursen problem gostermir, sadece sesi chixmir. Neden ola biler? Bilen varsa zehmet olmasa komek elesin

Proqramlar telegramda
  • Yanıtlar 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Konuya en fazla mesaj yazanlar

ok verirem amma yene bir shey alinmir. driverler de yukludu, Realtel HD-di, driverle bagli problem olanda ozu gosterir cox vaxt.bir komputer ele idi, driver yukledik acildi. Amma bunda ele bil sesden eser-elamet yoxdu. Deyirem belke ola bilermi ki, prosessorun daxilinde ses kalonkasi filan olmasin ya varsa qoshulu olmasin? Bir defe prosessorla monitoru birleshdiren bir shunur qoshulub, audio girishine onda monitordan ses chixib

aha driverler yerindedi..bes nausnik taxanda ses gelir?sende kalonka manitordadi yoxsa ayri qosulub? birde sen onu oz driverlerir yuklemisen... birde Realtek AC'97 audio driver bu yuklenib bes? sende materinkanin adi nedi?... ele materinka olurki gerek format qutaran kimi ses driveri yazilsin...

Mende evdeki komputerde materinka biostardi, onda formatdan sonra birinci ses driveri yazmayanda islemir. Ama bu idaredeki komp-di, yuxaridan birbasha sistemi yukleyib gonderibler, ele qoshulan gunden de sesi chixmayib. Materinkani hardan oyrenirsen bilmedim, ona gore tapa bilmedim buun materinkasi nedi. Monitorun qabaginda ses dinamikleri var, amma prosessorda var yoxsa yox onu bilmirem. Umumiyyetle prosessorda ses elametleri yoxdu, birce windows acilmamisdan qabaq F6 ya F7-ni tez-tez basanda prosessordan az-az siqnal sesleri gelir

Materinkanin icinde yeni ustunde balaca bir kalonka olar lap balaca.ona gore qoyulurki komputer acilanda bi dene siqnal sesi cixirşşyeni komputer normaldişşelelerinde hec qosulmur bu kalonka.ama olmasi yaxsidiki RAM-da problem yoxdu.yeni esas sesin cixmasi bildiriki RAM normaldi ve komp acilir.qaldiki senin materinkanin modelini biinmeyi ilk komputer acilanda orda onun adi yazilir.ilk acilanda meselen biostar ausu gigabayt ve s.

onu sen CPU-Z programi ile oyrene bilersen.saytda var hemen program..yene deyirem sesin cixmamsi ola bilsinki oz driveri yazilmayib ola bilsnki ses karti islemir ola bilsinki ilk ses driveri yazilmalidi.yeni supeler coxdu..bes manitordaki kalonkadan ses cixir?

...:::TEZLİKLƏ:::...

Windows XP Pro VuSaL Edition 2010 + Azəri Dil Paketi

Komputer acilanda Fujitsu yazilir. CPU-Zde yazilan melumatlari screen2exe ile cekib boxca-da qoymusham.

My Webpage

Bunun ses drayverini ele system modeline uygun internetden tapmishdiq. eynile bu komp-den var idi, windows-a parol dushmushdu formatladiq onu yazdiq ishledi, amma hemin komp-in sesi monitordan chixir shunurla. Monitordaki kalonkadan o vaxt ses chixir ki, shunur taxasan. Kalonkani prosessora qoshmaq uchun bir bashi yashil olan shunurlar olur, eynile hemin shunurdan bir terefini prosessora ses chixishina, digerini de monitorun arxasinda duz ortasinda hemin shunuru kechirmek uchun yer var. Onu qoshanda monitordan ses chixir. Ola biler ki prosessorun ichinde ses kalonkasi olmasin? Sound card haqda anlayishim yoxdu, belke de ondandi.

• 1 ay sonra...
Guest faridasadov

Məncə iki şeydən ola bilər.Səs driveriyüklənib,amma windows-un səs driveri yüklənməyib.Onun adı drivera sovmestimosti zvuk microsofta(WINMM WDM)

ya da VIA şinasıdır.Sən materenkanın adını dəqiq yaz driverlərini deyək yüklə bax

ya da Biosdan F9 və F10 enter elə çıx

Guest faridasadov

eh sənə nələr görməmisən ki =) indiki antikvar XP-lərdə nə deyirsən çıxır.

Mən deyəndi vüsal.Flash-a indi baxdım.Həmən şina olmamasındandı.Bu HD-lərin anasıdır.Onsuz yemək yemir.

8d0ff86277c5.jpg

Bax qadası bunu tap yüklə düzələcək.Bu adətən XP-in üstündə rəsmi gəlməlidir.Amma sən yazdığın yəqin köhnə olub.

Guest faridasadov

deyirəm hamı özünü aıllı sayır.Mən bilmirəm də indi.sən heç olmaya şina nədi bilirsən,şimal mostunun vəzifələrini bilirsən mənə dərya öyrədirsən.Bəsdiaz güldür.Səbəb o şinadı onu yükləsin düzələcək.İstəyirsən gətirin komp-u mənə gözünüzn qabağında edim.

• 4 ay sonra...

Salam dostlar.. Bele bir problemi men de yasamisdim. Sen deme yanlis driver yuklemisdim. Hetta 3 ayri-ayri driver yukleyib udalit eleyib yoxlamisdim islememisdi. Sonra bir dostum geldi kompun kagiz-kuguzuna baxib ses kartinin modelini ve nese oyrenib internetden ona uygun driveri yukledi ondan sonra ses cixdi..

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...

• Create New...