Jump to content
Forum Windows-az.com

Data-Kart

Huseyn.

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

En yaxwisi Azercell-di amma bahadi,sureti yaxwidi qiymeti 49 azn EDGE/GPRS.....Bakcell-daqiq bilmirem neca iwlayir amma menca wabakasi neca iwlayirsa Data=kartida ela iwlayacak qiymati sehv elamiremsa 50 azn-di YALNIZ GPRS

Nar ise daqiq bilmaram amma pis olmamalidi.(Nar 3G+ Modem)

deyasan inidi kompaniy ke4irdir birdeki whabakada 4aliwma anlamlari curbe-curdu

HSDPA/WCDMA/EDGE/GPRS/GSM......bilmirem dogurdanda nar bela geniw 4ewidli whabakdalarda 4aliwa bilir yoxsa yox....qiymati 39 azn-di sehv elamiremsa....Bu qadar

Fariz GPRS suret eladi az verir....Amma EDGE CDMA yuksek suret verir,azercell yaxwidi agar komputerinle ish ve ya harsa gedanda istifade etmak isteyirsense pis deyil....Bela sadece evda chayxanada istifade etmak menca serf etmaz....

O hec duzdu trafiknendi en minimal 500-mb verir ishletme vaxti ise 1-aydi

yenada baxin evda ewlatmaya daymaz,bahadi serf elamir ADSL min defe yaxwidi limitsiz ve keyfiyetli bir weyi yadda saxliyin ( linksiz kabelsiz wabaka ) hemiwe itirir ( poteriya ) verir,4unki dalganin gucu ile iwlayir

Ancaq kabel ise impul ile iwlayir signal kabel ile gedir,ve ITKI 4ox az olur ( 4unki arada birlewmalar var ona gore kabelda itki olur,birlewme olmasa itki olmaz )

Guest terlanyek

Salam bu yaxınlarda, tanıdığım aldı datakart. Azercell normal Dial UP kimi işləyirdi ama o vodafone aldı o yaxşı idi. puldaki 59 AZN limitsiz idi diyəsənə. Azercell şəhərə ən yaxın yerlərdən olan xırdalanda pis tutur indi baxında maraqlanın özünüz.

Azercell pis tuturdu ?! Alanda dial-up goturmayin normal inet goturun 512 he4 olmasa.....Bir sheyi deyim bezpravadnoy set hemiwe bela olub

( shabaka tutum cehatdan yaniki ),bu shabakaya arxayin olmaq duzgun olmaz.Dalganin gucune iwlayir,ozunuzde fikir vermisiz olurki itir dalga.

Guest terlanyek

Hə pis tutur. Təcüblüdü. ev telefoları yoxidi ona görə data kartdan istifadə edirdilər. azercell data kartı mən öz evimizdə yoxlamışdım dial up kimi işləyirdi net. vodafone işlətdim adsldən çox azidi fərqi. Guyaki 3GB netdidə bizdəki data kartlar heç 1GB verilmir.

Guest terlanyek

Vodavoneni heç məndə bilmirəm hansı şəbəkədə işliyir.. Ümumiyyətlə bu datakartlarla yalnız 1dəfə maraqlandım oda dostumum data kart alanda belə maraqım yoxdu ən yaxşı ADSLdi

Terlan duzdu en yaxwisi ele ADSL-di mencede. Amma ele yerler olur ki internet laim olur yeni evde olmuyanda. Ona gore men yazdim ki gorum hansi keyfiyetli ve serfelidi. Bir de ki bildirim ki Elcell de gucludu lakin o Bakidan bawqa hec yerde tutmur. Guya diyirlerki Sumqayitda tutur amma yalan sobetdi tutmur.

Bizde telefon interneti iwlayir EDGE/GPRS....o biri wabakalrda inanmiram iwdesin,4unki adi avadanliglari o keyfiyyete malik deyil.Agar diap-up dirsa onda GPRS trafiki verir,amma menim oxuduguma gore guya Azercell birde Nar EDGE-de verir bu webeke 2G ve 2.5G EGPRS wabakasinde iwlayir (diapazon).........bu suretli webekedi,ancaq bu wabaka esasan telefonlar u4un nazarda tutulub,komputera galanda ise agar notebook EDGE konfugrasiyasini dastaklayirse onda suret yuksek olacaq (maxsimal

474 k/bit olacaq) bela bir wey men komputerlarda gormamiwem.Biz data karti alanda ne verirler bize USB tipine qurgu ve modem ve bir nomre indi galin fikirlawak bu wabaka neca amala galir??Elbatdaki nomrenin gucune.Bununla size yaqin aydin olduki,esas anlam nedan irali galidi.Daqiq deya bilmaram sonra yalan4i 4ixaram,bilmiremki bizim operatorlar hansi webeka altinda 4aliwa bilir......Sonda deya bilaram yoxlamaq u4un:Gotuturuk telefon en son modellardan birini internetdan her hansisa bir fayl ko4ururk 2-3 mb vaxtina gore tuta bilarki ki agar tez olsa onda EDGE var bizde,yox demali ancaq GPRS internetdi ( bunlari her 3_Azercell Bakcell ve Nar )-da yoxlamaq lazimdi.....nasa 4ox daniwdim ugurlar...!!

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...