Jump to content
Forum Windows-az.com

USB-dən birbaşa format etmək

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Roger

Saytda 3 usulla USB-ye XP yuklemesi dersliyi yerlesdirmisem ve hamisi isleyir.Kimdese islemrise programin sehvi deyil neyise duz edilmir ona gore hansisa xeta bas verir.coxu programi acir ele bir basa yazir eslidne ilk evvel HPUSBFW.EXE bu programla flash format edilir ve daha sonra ISO ve ya XP qovlugu kocurulur programla USB flash-e/USB-nin daxilinde boot fayli olmasa o hec vaxt islemez ve asibka gelirse boot faylinin olmadigin ideyir

Təşəkkür edirəm hamıya. Mən usb fləşi format etdim adi qaydada sora Xp diskinin "Imige"ini çıxartdım Nero ile sonra Ultra İSO proqramı vasitesile hemin "Imige"i fləşə zaqruziçnıy yazdım. Amma netbooku restart edib boot from usb flash edirem bu xəta çıxır:"INF file txtsetup.sif is corrupt or missing, status 18.

Setup cannot continue. Press any key to exit." Netde axtarış etdim bu çox adamda bele olub. Sebebini hele axtarıram. Size de yazdım oa görə Yenə də təşəkkür edirəm.

100-e 100 deyirem alinacaq.Cunki istifade etdiyim programlardan tam eminem ve meslehtsiz programlari meslehet gormurem.2-ci usuldan sitfade et sen 3-de bir az qarisiqdir.1-de ISO-nu yazmagi gostermisem iso bir az qarisiq gele biler

2-ci üsulu etdim, hərşey əla oldu. Fləş bootable oldu. Amma yeni problem çıxdı ortaya, Restart edirem, boot from flash edirəm, sisitem başlayır getməyə diski bölmək yerinə çatanda yazırkı sistsem D diskinə yazılacaq. Sonra yazırki D diskində problem var, çıxmaq üçün F3 basın. Ümumiyyətlə D diskini niyə seçir bu avtomatik? Axı sistem adətən C diskinə yazılır. Bundan əlavə sizə təşəkkür edirəm faydalı Saytınız var. Allah daimi etsin!

Roger

1. Ilk evvel HPUSBFW.EXE format edilib sonra sistem kocurulur.

2. Sende iki den XP gelemsi ise boot.ini faylinda iki den XP dusub onu birini silrisen duzelir

Qeyd: boot.ini sistemin gizli faylidir onu uze cixartmaq ucun sistem faylalrini uze cixartmaniz lazimdir

muvahhid1

Dəyməz...

Huseyn.

Hə fərqi var İSO Bootable olur ama icinden ssitemi çıxartsan uje Bootable itir gərək yenidən Bootable edəsən.Ona görədə bütün İSO halındakı sistemləribir başa disqə yazmaq lazımdır.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...