Jump to content
Forum Windows-az.com

Windows/Prefetch söndürmək

Rauf-SDTK

Recommended Posts

Salamlar. Uzundərə yazsam da axıra qədər oxuyun xahis edirəm. Mən bir dəfə forumda bir mövzu açmışdım kompyuter gec açılır. Amma bilinmədi ki nədən ola bilər. Bunu özüm tapdım. Qovluqdu C:/Windows/Prefetch/ReadyBoot bu yerdə yaranır həmin qovluğu açıram Trace1.fx (silməsəm daha da yaranır Trace2.fx, Trace3.fx və s) faylı gəlir onu silirəm (Ready Boot qovluğu ilə birlikdə) kompu söndürüb yandıranda tez yəni normal açılır. Amma komp açılır işimi görürəm belə söndürəndə yenə yaranır Trace1.fx (Ready Boot papkasının içində). İndi bilmək istəyirəm bunu hansı proqram yaradır? Və ya elə bir proqram var ki C:/Windows/Prefetch - in içində Ready Boot qovluğu yaranmağını əngəlləsin?

Yaranan qovluğun şəkili:

ddc395fc4746.jpg

3e8e57e755c7.jpg

Proqramlar telegramda

.... bu papka kompüterə qoşulan əlavə qurğular (usb flash və.s) haqqında informasiya saxlayır.

....bu haqda əlavə məlumat və bunu söndürmək istəyirsənsə aşağdakı linkə gir...

http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows...-storage-device

http://windows.microsoft.com/ru-RU/windows...-storage-device

mehdi1998, Bu videodan hecne basa dusmedim. Burda ne etmeliyemki deaktiv olsun?

ReadyBoost gelmir axi ReadyBoot gelir mence o linklerdeki basqa sey ucundu. Orada hec gostermir fayl hara dusur ve ya nese.

flash kartin elave yaddasi ile kompu suretlendirir rami artirir. turkce qoyub oxu. nese basqa seydi.

.... "pusk -> vıpolnit -> regedit".

- bura daxil olursan"HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM \\CurrentControlSet\\Control\\Session Manager\\Memory Management\\PrefetchParameters"

- bunun üzərindən 2 dəfə vurursan"EnablePrefetcher" və "0" edirsən....

...ReadyBoot papkasının içində nə varsa silirsən.perezaqruska ver yoxla.

...əgər yaransa "EnableSuperfetch" da göstəricisini "0" edirsən....

mehdi1998, Hamisin sildim resrart verdim bele fayl yarandi ready boot-un icinde ReadyBoot.etl . Indi obirini de 0 edim yoxlayim deyecem.

Onu da 0 etdim papkada hamisin sildim restart verdim yene de ReadyBoot.etl yarandi amma bayaq 7.0MB yazilmisdi olcu indi 6.75MB yarandi.

Amma acilisa tesir gostermir.

Point-blank, komputerdə başqa yerlərdə də öz özünə fayl yaranır. Məs: pusk düyməsini basıb %temp% yazsan temp adlı qovluq görəcəksən. Həmin qovluğa girəndə çoxlu sayda qovluqlar və fayllar görəcəksən. həmin faylları neçə dəfə silirsən sil yenə də yaranacaq.

Mənə elə gəlir ki, təkcə sənin göstərdiyin səbəb (öz-özünə faylların yaranması) kompüterin gec açılmağına səbəb olmaz... başqa səbəb də ola bilər

Maksim_252, O sozsuz olar yaraninir bilirem ammaki movzunun adin bilmedim ne yazim bele yazdim. Bir de tesir edir acilisda. Kompun yandirma duymesin basirsan altdan xet (_) gelir 1 saniye sol yuxari kuncde normalda bele olur amma o papka yarananda 3-4 deqiqe kecir _ isaresi qalir sonra acilir

mehdi1998, axellis ve Maksim_252 Her biriniz cox sagolun . Mehdinin verdiyi usul ise yaradi ReadyBoot.etl fayli yaransa da ready boot papkasinin icinde komp normal acilir yeniki tez (evvelki kimi). Duzelti istediyim kimidi cox sagolun tesekkurler.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...