Jump to content
Forum Windows-az.com

Wifi Net qirilmalari

alexsauza

Recommended Posts

salamlar mende tplinkin wifi li modemi var birde wifisiz olan tplinkin modemi var. men wifi li modemi qosub internetde rahat geze bilmirem hec online oyunda oynamaq olmur cunki 10 deqden bezen ise 30-40 bezi vaxtlarda ise 2-3 saatdan bir internet qirilir,nida isaresi gelir sete, modemdede 2 dene isiq yanir 10-15 saniyeden duzelir. ama wifisiz modemi qosduqda rahat isleyirem,oyunda oynamaq olur online,duzdu ondada qirilma olur,ama bele tez tez yox,4-5 saatdan bezen ise hec qirilmir. mence bu wifi li modemin nastroykasindan nese ile duzetmek mumkundur. pravayderede zeng elemisdim,dediler hell ederik sondurun indi 5 deqden yandirin,ondan sora sabahsi gun daha tez tez kesildi internet xD

isteyirem bir yandan modemi reset edim,yeniden qurum.tanerin dersliyini yukledim,ama ip subnet mask adresi ve digerlerni bilmirem.

birde online oyunlarda ping asaqi olur , meseln pointblankda 3 sari olur , cox nadir hallarda 4e catir yasil normal vezyete.

Proqramlar telegramda

ama men o birni qosmusdum,yeni wifisiz olani onda daha az olur buna nisbeten qirilmalar internetde.

demek olarki yukleme ve pointblank oynaya bilmirem,oynayandada pingi zeif olur

mende Azeronlinedir. resetlemek isteyirem,ama parametrleri bilmirem,pravaydere zeng edib neleri istemeliyem bilirsen ? birdeki tanerin dersliyinde olan butun yazilarin qabaqindakilari sorusmaliyam ? + hec sorusmadan indiki wifiden parametrleri gotrub harasa yazmaq mumkun du ?

... bunun 1 neçə səbəbi olur... evdə olan bütün telefonlar sprinter (filtr-1manat) vasitəsilə qoşulmalıdır...indiki sprintelər keyfiyyətsizdir.tez-tez xarab olur...

.... telefon xəttində calaq olanda...

... 1 də telefon şunurunun ucluğunu rozetkaya salırsan,razetkanın türkün məsəli deşiyinə baxanda orda nazik xırda simlər var.onlar əyilir.ştekeri salanda simlər ştekerə dəyib kontakt verməlidir.simlər əyiləndə onlar 1-1-ini yaxşı sıxmır.və internet açılır...rozetkanı da dəyişə bilərsən.və ya həmin hissəni də dəyişmək olur....

1il öncə mənimdə başıma gəlmişdi provayderədə nəqədər zəng etdim gəlib baxırdılar amma tərslikdən olar gələndə heçbir problem olmurdu )) Provayderdəndir problem amma heç özləridə bilmirdilərki bu problem nədən ortaya çıxır :)) İndi Aztech işlədirəm heçbir problemim olmur.Amma qaldı tp-link modemə onuda vermişəm başqüasına bu illə birgəə artıq 2ildir ki rahat işləyir.

Modemi bridge mod (körpü modu) funksiyasına proşivka et düzəlməlidir. Mən o modemi 1 2 ay helə işlətmişəm qırılma olmayıb. Qaldı vpi vci onuda modemdən provayderin rəsmi saytından yada öz nömrələrinə zəng edib soruşa bilərsən

... Terlanın fikriylə də razıyam... provayderlər də oyun çıxardır...onlara zəng edib danışanda 1 az hay-küy salmalısan...sakit danışanda fikir vermirlər...1 az da əsaslandırmağı bacarmalısan.yəni sübut etməlisən ki,problem onlardadır...mən 1 neçə dəfə onlarla dirəşdim.məcbur qalıb məndən əl çəkdilər...çoxdandır ki,normal internetlə işləyirəm...

mehdi1998 Düz deyirsən bu oyunun açarı "hay-küy"dür :)) Məni düz 1ay yarım helə fırlatdılar amma axırda biraz sərt danışdım məni anladılar ))

Provayderlə problemi olan qardaşlara məsləhətim heç vaxt üzlərini işir göstərməsinlər mən belə etdim düz 1ay yarım internetsiz qaldım. Əllərinizdən gəldiyi qədər sərt olun belə olmasa heçbi probleminizə baxmayacalar. Üsdünə üstlük sizi borclu çıxaracaqlar ))

Beleki Mende 2 ildi net qirilmayib veya itmeyib,hardasa bundan 1 ay evvel ozum ele bele reset verdim,sonra usta ustanofka eledi ondan beri net atir,sonra yeniden yanir,Sonra ozum ustanofka eledim(Basqa usul ile)yenede hemin sey oldu,usta eden yol ilede etdim yenede net qirildi,beleki qonsumuzdada olur,Qonsum ve menim provayderim delta telekomda,birdeki saytlara gucnen girirem,download 250 di amma saytlari gec acir recourse

reset edib,yeniden ustanovka elemisem,vci flan sorusmadim, ele 0-ve 35 var idi olarda qaldi,ve nomreni sorada axrina parolu yazdim. azeronlinedi ip flan yazmasanda olur,ustanovka edende ucuncu yere girib ev nomresini ve asaqi sene verilen parolu yazirsan vessalam.sonra restart edirsen ,internet gelir. fikir vermisem uje azalib,ama zeng elemisdim hem ping keyfiyetsiz idi hemde qirilma barede dedim,ama arada zeng gelende bezen cixir netden

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...