Jump to content
Forum Windows-az.com

Nero programinda problem

Fiko89

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Qaqaş dükanlarda olan 5 6 filmlik disklər başqa-başqa film fayllarından yaradılır.

Sən DVDrip kinoları yazmaq isdiyirsənsə bu alınmayacaq çünki DVDrip kinonun dvd diskindən sıxışdırlıb 700 MB edilir. Buda DVD menyu yığanda həmən 2 3 GB-lı kino çıxır ortaya və belə olduğu halda sən ancaq 1-2 kino yazmalı olursan.

Amma menyusuz bir başa diskə yazmaq isdiyirsənsə neroda sozdat dvd dannim seç və diskin həcmi çatdığı qədər fayl seç yaz

... mayak18 düz deyir...bu proqram yaxşı proqramdır....düzdür azeri versiyası məndə olayıb.amma rus ersiyasın işlətmişəm.imkanları yaxşıdır....1 də başqa bir proqram var.adı yadımdan çıxıb.yadıma salıb deyərəm.o bundan da yaxşıdır...kurtlar vadisi çıvanda,filmin dvd-sini hazırlamaqdan ötrü bu 2 proqramdan istifadə edirdim...

.... 2-ci proqram yadıma düşdü...Roxio Easy Media Creator Suite ....super proqramdır....

Biraz internetdə araşdırdım düzü bu mövzuya uyğun birşey tapabilmədim.

Mənə maraqlı olan birşey var ki 700 MBlı dvdrip kinosun niyə məs nero-da menyu yığanda açılıb olur bir DVD həcmi qədər olabilsin kodeklə əlaqədər birşey olsun bu.Amma kinonun sıxıldığı məlumdur.

Elvin sənin verdiyin proqram mənim test edəcəklərim proqramlar sırasındadır))

Mehdi verdiyin proqramı atdım test olunası proqramlar arasına təşəkkürlər ;)

videonun kacetvasi boyuk oldugu uvun ona gore sigismir

TMPGEnc Authoring Works 4 bu programla professional dvd menyusu yiga bilersen

1 dvd-ye 700mb filmleri 8-10 denesini yaza bilersen

- Laptop ve Desktop Anakartlarin temiri

- BIOS yazilmasi

- Sifreli SuperUser BIOS-larin silinmesi

- Kicik chiplerin deyisidrilmesi

- BGA Chiplerin deyisdirilmesi (GPU/CPU/FCH/PCH/HM ve s)

...Terlan , halal xoşun...

... əslində bu işi neroda da görmək olar...sadəcə 1 şey var.700 mb filmi nerodan çıxardanda təxminən 2gb olur.ona görə də 2 kinodan artıq yazmaq olmur...indi gec də olsa neroda bunun yolunu video şəklində hazırlayaram....

...məndə 2 fayl var.onları neroda mpeg-1 formatda export edirəm..həcm azalır....

1-ci hissə...

2-ci hissə...

... 2 fayl əvvəl 224 mb idi.mpeg formatına keçirtdim oldu cəmi 45 mb...DVD formatında cəmi 87mb....

...DVD formatında bir başa diskə yazmaq da olar...amma mən papka kimi saxladım...bu rahat və optimaldıt...bunun 1 sıra üstünlükləri var.nə isə...

VIDEO_TS papkasını diskə dannı kimi adi proqramı necə atırıqsa elə də atırıq...vəssəlam...

qeyd : dvd-nin keyfiyyətini artırmaq da olar...

3-cü hissə...

.... əgər dvd-nin həcmi azdırsa,yəni yer varsa videonun keyfiyyətli yazılmasını istəyrsəndə,ölçüləri dəyişməməklə keyfiyyəti qaldırmaq olar...ya da ki,1 film az yazıb əvəzində o birilərinin keyfiyyətini qaldırmaq olar...çünki keyfiyyət artdıqca diskdə əlavə yer tələb olunur...

mehdi1998, brat mende senin verdiyin bu videolar kimi eliyim onda hec olmuya 5-6 kino yaza bilerem diske?

mehdi1998

ama men senin verdyin ilk birinci videodaki kimi videonun hecmini azaltmaq istedim yani mpeg1 formatinda ancaq onda hecm dahada boyudu ama bir ferq varki menim deyiümek istediyin video avi formatdadi vob deyil bu neden ola biler ama men tam videodaki kimi eliyirem

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...