Jump to content
Forum Windows-az.com

PC yanmir-qara ekran

eminharry

Recommended Posts

Hamiya salam.Demek bele problem yeni deyil defelerle bele olub yeni ups-i yandiriram yadniran knopkani basiram orda goy ve yashil ishiq yanir ve keys "xoddanir".Amma qirmizi ishiq yanmir ve ekran tamamile qaradir...Evvel bucur olanda ups-den sondururdum sonra tezden yandirirdim yanirdi herden olurdu hemishe yox.Bu yay direndi emelli bashdi.Bir ara ne qeder eledim yanmadi shnurlari cixardib tezden taxdim duzeldi.Yene bir defe oldu ne qeder eledim alinmadi ishdemedi.Keysin butun shnurlarini cixartdim arxasini acib sadece temziledim tozdan ki belke zerer eliyir.Onnan sonra yag kimi ishledi.Indi yene bugunlerde hemin mesele.Shnurlari cixariram taxiram ishdiyirdi amma bugun hec ishdemir shnuru cixartsamda taxsamda.Sizce problem nedi ve helli necedi?

Proqramlar telegramda

Cekilesi bir shey yoxdu yeni qara ekran.Standart "striker" keysi.(yeri gelmishken bu bashdanxarab komputer bu defe yandi.Mirta yandirdim bu defe yandi)))))) Amma shubhesiz bu problem yene olacaq cox guman ki ele sabah)) Bu shekilde normal ishleyerken sheklidi her 3 ishiq yanir.Amma bayaqki halda yandiranda o qirmizi yanmirdi :( bu da sheklin linki http://www.boxca.com/rn51saw60ev2/27082012246.jpg.html

Keysdəki Yaşıl göy işıq yanırsa və Monitorun .işığı sarı yanırsa bu o demekdirki RAM problemidir.Dəfələrlə başıma gəlib.RAMI çıxart SPİRTLə SİL həmçinin RAM-ın yerinidə sonra yerinə tax ramları düzələcək.Alinmasa Videokartı təmiz ana platadan çıxart Pramoy ANA PLATAYA TAX MONİTORUN şunurunu düzələcək alinmasa de mənə mütləq bu problemi həll etməyə sənə kömək edəcəm. smile

Cox sagol ay brat amma men o sen deyenleri nece sokum usta zad deyilem axi))) sokerem qalar elimde)) Bir defe arxasini acib tezden baglamisham amma ichin tozunu silmekcun :) deyirsen yeni girishim? bir problem cixmaz? winked bir de imkan varsa face-de dostluq at etrafli danishaq http://www.facebook.com/emin.em.5815

teshekkur x-missiya :)

Brat Demeli Bele,Menim Aglima 3 4 sey gelir

1)Biosda Problem Ola Biler,Yenilesen Yaxsi Olar

2)Videkartin taxilan yerinde Problem varki,Ekran qara Olur,Hecne Gelmir

3)Ramlarin yerinde bosluq ola biler(Notbuklarda Ram Taxilmasa Notbukun ekrani qapqara olur)

4)Materinkada Problem Ola biler(Dayimgildeki notbukda beledi,Herden qosulur,herden qosulmur,usta deyibki materinkasinda problemi var,deyisecekler)

Qeyd:Menim FIkrimce 4 cu ve 3 cu dediyim seylerden ola biler,Cunki menim basima bele gelib,problemler ya materinkada olub yadaki ramlarin yerin bos olanda.

Qeyd 1:Ram Taxilmayanda Komp Isleyir Amma Ekran acilmir

Basqa bir seyde ola bilerci cpu da problem var,cunki Buda basima gelib,cpunu yaxsi taxmamisdim deye notbukum qosulmurdu,Yeniden taxdim ,Notbuk acildi

Axellis, Bunun Kompyuterinin tək problemi Ramdır 100% deyirəm.CPU-ola bilməz heç vaxt cünki kompu arada olur açır,aradada açmır.CPU yeri boş olanda yəni Kuller yaxşı taxılmıyanda bu problem olur ancaq bu CPU deyil,CPU OLSAYDI, heç vaxt komp açılmazdı yadında saxla.Ramı çıxardıb silib yerinə taxsa 100% düzələcək.emin ol. smile

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...