Jump to content
Forum Windows-az.com

Toshiba Satellite format problemi

DieseL

Recommended Posts

Salamlar forum üzvlərinə.

Məndə Toshiba Satellite A205-S5831 model notebook var.Bunu format etmək istəyəndə diskləri bölən yerə çatan kimi avtomatik sönür.HDD və ramı dəyişib yenə yoxladım yenə söndü.Əvvəl elə bildim processor qızır deyə özü avtomatik atır,amma açıb onun da üstünə termopasta vurdum,yenə həmin şey oldu.

Notebooku açıb F2 basıram,BİOS rejimində gecədən səhərə kimi işləyir,amma sönmür.

Sizcə nədədi problem?

Proqramlar telegramda

Bax mende toshiba isledirem,Toshiba Sirketi Demek olarki butun hdd lerin sata qoyub,yani biosdan ahci modun sata ele,Ve Yeniden Format Ver,Eger xp ile formatlayirsansa hazir driver integre olunmusdan istifade ele,eger 7 ile format edirsense format et getsin.

Mende Senden ferqli olaraq Goy ekran olurdu,Disk yerine catanda

Diesel Aglima Gelen 2 3 sey var,Bular hem basima gelib hemde ingilis saytlarinda oxumusam

1)Bios Zedelendikde Format Zamani Istenilen Yerde Komp Sone Biler(Inanmiramki bu problem sende olsun)

2)Ramdaki Errorlarin Sayi Cox Olanda Format Zamani Ya Komp SOnur yadaki Goy Ekran Cixir,Bu Errorlarida Memtest 86 proqrami ile temizlemek olar

Xp ile format edirsen yoxsa windows 7 ile?

BİOSda probelm olduğunu düşünmürəm.Həmdəki üstündə bir neçə ram yoxlamışam.DDR2 5300 və 6400.

Məncə problem ramda deyil.Çünki olsaydı digər ram taxanda işləyərdi.

killer87,yuxarıda yazdığımı oxu.Üstünə digər HDD qoydum və boot olunarkən söndü komputer.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...