Jump to content
Forum Windows-az.com

lokal sebeke qurma ve iki kompyuter arasinda fayl paylasimi

roger

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Lokal sebeke qurmaq ucun 2 komputer arasinada kabel birlesmesi aparmalisan ve yaxud (wf-i) nan. Bundan sora hemin komputerlere IP unvan vermelisen. mesle komp 1 (192.168.0.1 255.255.255.0) IP vermelisen, 2Komise(192.168.0.2, 255.255.255.0, 192.168.0.1) Ola bilsein yene tanimasin . Onda ise komputere ada verirsen. Ancaq Indiki modifikasiya olunmus Systemlerde Ozu Avtomatik Ad yazir. Derslik hazirliyib Yerlesdirecem baxarsan.

Allah razi olsun qardasim..cox sag ol..

Men eslinde club timeri qurmaq isteyirdim..onu qura bilmirdim..bele etdim yoxladim amma klubtimerde komplar bir birini gormedi..bir de serveri bilmirdim nece etmek lazimdi..cox sag ol..onu oyrenmis oldum sayende..cox sag ol bir daha..

meni duz anladin..deftere yazmaqdan yoruldum vaxtlari..isteyirem kluvb timeri qosum..amma alinmir..bir defe gelib qosmusdu usta amma ozum de oyrenmek isteyirem..ona gore basini agridiram bu qeder..bilirsense onu mene yungul vari izah ele..

bir mesele de var ki men iqralarin papkalarini (10 - 12 gb hecmli) diger komplara gondermek isteyirem bu da alinmir..

damid_91

sen wi-fi ile nece shebeke yarda bilersen iki komp arasinda ?

roger

birincisi Club_Timer iki yere bolunur,sever ve user....bunun uchun sene bir nece komputer lazim olacaq,sen ne qeder elesende alinmiayacaq sifte komplar nastroyka olur,sonra proqram yazilir komp ( user ) kimi ve server kimi.....Shebeke bir iki sheynen qurtarmir...

damid_91

bu ne demekdir anlamadim ?

2Komise(192.168.0.2, 255.255.255.0, 192.168.0.1) Ola bilsein yene tanimasin . Onda ise komputere ad verirsen

Cavid018 O Ip ler yuxarda qeyd elediyim kimi serti yazmisam. men yazdigim olmasin basqasi olsun onun ferqi yoxdu. Yuxarda men serti olaraq 1komputer goturub usdunde misal cekmisem. Ancaq ne qeder isdesen sebekeye birlesdire bilersen. Sen Ip unvanara diqetnen fikir versen men orda ne demek isdediyim acix aydin gorukur.

Bu dediklerim hamsi Culub_Timer den Evel Komputerin Nastroykasidi. Birinci Servenen butun komputerler arasinda elaqeni qurub sora elaqenin qurulmasina emin olandan sora Culub Timerin nastroykasina el gezdiririk. Men dedim Axi Culub timeri qurlasdirmaqdan Bir o qedre basim Ciximir.

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...