Jump to content
Forum Windows-az.com

Windows 8 Donma Problemi

Axellis

Recommended Posts

Herkese Salamlar,Bir Cox Istifadecinin Windows 8 isletdiyini gordum,Test Etmek Behanesi Ile Windows 8 x64 Ile Notbukumu format etdim,Butun Driverleri Ozu Tanidi,amma Bezi Seylerde Donma Oldu.Beleki Papkalari Acanda ,Moy Kompyuteri acanda,Sistemde bezi ayarlar etmek ucun control paneli acanda Tutulma Bas Verir,Hardasa 2 3 bezen 5 saniye qeder cekir sonra yeniden isleyir

Bunun Sebebini bilmek isterdim.Driverlerin Yazmadigim Ucundumu?

Proqramlar telegramda

İlk öncə məsləhətim Pc-nin bütün Driverlerini yerinə qoyasan.Chip söhbəti var Ana kartdaki bütün detallari uyğunlaşdırıb işlədən buna görədə ilk dəqiq proqramlarını yerinə qoy.VideoKartın driveri olmuyandada Ekran dona dona işləyir yəgin fikir vermisən

2-cisi Windows 8- hansi parametrdə olan PC-lari dəstəkləyir ona bax ola bilsin sənin PC-ın Windows 8 əməliyyat sisteminin işləməsi üçün zəifdir.

3-isə ola bilsin Diskə Tam yazılmayıb Windows 8- başıma gəlip ona görə deyirəm smile

...axellis , windows 8-i bir müddət işlətməyincə onun problemlərini dəqiq bilmək olmur...

...mən öz payıma hələ ki, windows 8 -ə keçmək fikrindən daşınmışam...

... rus forumlarında artıq bəzi söz-söhbətlər gəzir...windows 8-i də deyəsən vistanın taleyi gözləyir...(bunu gələcək göstərər)...

qeyd : bu fikirlər subyektivdir...windows 8 işlətmək istəyənlər həvəsdən düşməsinlər...

mehdi1998, men de heleki 8-e kecmek istemirem...

Dediyin fikirin dogru olacacagina 100-de 70 inaniram (Vista meselesi)

Cunki,8 cox tekmillesmesede, artiq xeyli muddetdir ki, 8 cixib... artiq professional sistem kimi olmali idi... Artiq hele de bele problemler varsa, dediyin fikir ola biler (Sistem ugursuz ola biler)

Eger kimse deseki, 8 hele tam tekmillesmeyib, bu dogrudur...

Amma bu sozu sistemin problemlerine ayird etmek olmaz...

Qeyd: Eger Windows 8 de ugursuz olarsa,ehalinin ekser hissesi Microsoft sirketinin zeif bir proqram ve korporasiya oldugunu dusunecek...

Eger sistem ugursuz olarsa, umidler Microsoft Server 2012-ye qalir...

Rövşen,Səninlə tam razıyam ki, Windows 8 əməliyyat sisteminin istehsal tarixindən uzun müddət keçib amma hələdə heç bir uğura imza atmıyıb

Düzdü fikirlər müxtəlifdi və müzakirə olunmazdı amma bir şeydə vardır ki, Microsoft şirkəti uğurlu Əməliyyat sistemlərinə imza atmışdır keçmişə nəzər salsaq , Windows 98,2000,Windows Xp ugurlu nəticələr qazanmışdır smile

Keçmşlə indiki zaman bir deyil. Keçmişdə nə çıxırdısa ona heyrətlə yanaşırdılar, amma indi helə deyil. Camaat daim yenilik axtarır. Son 10 ya 5 ildə ən çox heyrətləndirici birşeyin nə olduğun kim deyə bilər? Düzdü plaşet və ya widjelər var amma bunlarda bizi heyrətləndirmir. Çün ki, maraqsızdır..

Microsoft-da öz Windows sil-siləsin inkişaf etdirmək istəyir amma nolur olsun bununda sonu olacaq, çünki insanlar yeni yaradılmamış cihazlar,proqramlar istəyir.. Qaldı Windows 8in uğurlu/uğursuz olmasına bunu zaman göstərəcək.. Çalışın hərkəsin dediyinə inanmayın

Bratlar Cavab Yazan Coxdu Ona Gore Adlarinizi Qeyd Etmirem wink (Haminiz Qardasimsiz)

Demeli Mehdi1998 adli Userimize Qatiliram,Sisteme Hecne Yazmadim,Driverleri yazdim,Sistemi 2 saat isletdim.Ve Yoxladim

Ve Bunu Deye Bileremki Windows 8 daha Funksianal Olsada 7 den agirdi.Menyular arasi kecir ve sistem qosulduqdan etibaren ise dusen processler.

Mes:Sistemden Heyifki Aero Glass Effectin Cixardiblar.iki Music player var,Biri Metro Stili digeri Media Player.yani Her bir seyi 2 eded edibler.sekil acan,music player.Esasda Sistemi Metro Ve Ribbon Dizayninda Yigilmasi Sistemi Esline Agirliq edir,Format vaxti Coxlu lazimsiz Sozler ekrana yazilir.

En Esas:Bu Windows 8 Ne qeder etdimse aktivlesdire bilmedim,Microsoft esilden Eziyyet cekib bu aktivasia ustunde,Kms serverler Atkaz Edir,sifre Qebul Etmir,Amma bunun ucunde Yaxinda Loader Falan Cixardarlar

Bunlar Menim Fikirlerimdi.Eslinde 1 seyfelik belke daha cox sey yaza bilerem .Amma Istemiremki Bardaq Olsun Bunun ucunde ayrica Bir Movzu Acacam,Ora 8 i test edenler oz fikirlerin yazar.

Ve Yene Deyiremki Hele 8 e kecmeyin,Belke Oem versiada Deyisiklikler oldu,Amma Win 7 Mene Daha Stabil Bir Sistem Kimi Geldi.Xp Nin Dovranin baglayirlar.Amma X-Missiya Mehdi1998 ,terlanin dediyi kimi herkes Yeni Bir Sey Isteyir,Isteyenler Win8 Qurarlar.Bu Zovqe Baglidi

Ve Onuda Deyimki 7 Ile Arasindaki 2 Esas Ferq Var.

1)Sistem Daha tez Qosulur

2)Sistem Daha Tez Baglanir

Men Aralarindaki Esas Ferq Bu 2 seyi gordum,Qalanlari Mene Hec lazim Bele Deyil,Amma Gorekde Axri Nolur

Bir Qeyd Daha.Sisteme Net Framework 4.5 Integre Edibler Amma net framework 3.5 ve 2 ni sistemden cixardiblar.Esas Girisli Proqramlar Ucun mecburen Sistem Ozu Net Framework 3.5 Ve 2 ni yeniden yazir,Buda 7 den daha ferqli bir xususiyyeti

Rovshan ,

Mehdi1998

Deymez Qardaslar Test Etdiklerimin neticesidi

X-Missiya,Brat Herenin oz Fikri var,Duzdu her Sistem Evvelkinden daha ustundu,amma ustun oldugu qeder bezi yanlarida Problemli oLur,Menim Fikrimce Qeliz proqramlarla isleyen ne bilim proqram zad hazirlayanlar ele 7 de qalsalar meslehetdi,cunki bu metro stili normal windows 7 deki DVM Den daha cox ram ve cpu yeyir.Hele Start Paneli daha funksianal oldugu ucun telebat artir

Nece Deyerler,Ne qeder funksianal olsa bir o qeder rama ve cpuya telebat artacaq

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...