Jump to content
Forum Windows-az.com

Nero disk yazmada sehvi

NoAmazing

Recommended Posts

Proqramlar telegramda
  • Yanıtlar 78
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

videonun keyfiyyeti bir cox amillerden o cumleden piksellerden ,yeni noqteler coxluqundan aslidir.Noqtellerin sayi , piksellerin sayi artiqca videonun hemcinin wekilin keyfiyyetide artir.Avi ciy formatdir yeni emaL edilmemiw,sixilmamiw formatdir meslehetdisi dvd (Vob )formatidir.Lazim bilseniz piksel ve istenilen video format haqqinda izah vere bilerem

... dvd diski yazmaqda 1 şeyə fikir vermək gərəkdir...təxminən 16 gb qədər olan videonu 1 dvd 4.7 diskinə vurmaq olur...çünki bu halda proqram videonun həcmini nəzərə almır...saatı nəzərə alır ki, bu da 3 saat-a qədər olmalıdır...3 saat olmasın...deyək ki, 2 saat 50 dəq (təxminən)...toy kasetini kompüterə atanda təxminən 1 kaset 15 gb video olur...amma 3ssat limitini keçmədiyi üçün 1 kasseti 1 dvd diskinə vura bilirsən...

...səndə də baxmayaraq ki, həcm 900 mb-dır , vaxt limiti ötür... ya bu videonun müəyyən yerlərini kəsib çıxarmalısan,ya da diskə dvd kimi yox, dannı kimi atmalısan...dannı kimi atanda fayl həcminə görə diskə yazılır....

... qeyd : dvd hazırlamaq üçün disk boş olmalıdır...dvd-rw diskindən istifadə edirsənsə,əgər bu diskə nə vaxtsa,nə isə yazıb silmisənsə, bura dvd diskini adi qaydada yaza bilməzsən...bunu başqa yolla edirlər...

...1 də dvd yazmaq üçün dvd-r diskindən istifadə edin...

başa düşdüm dost təşşəkür edirəm danni kim yazsam problem çıxmzaki hər hansısa bir dvd-də falan ? normal bir disk kimi işləyəcək ?

diski yazdim 900 mbliq videodan Video_T5 papkasinin hecmi 4.5 gb idi danni kimi yazmaq olmadi niye ele ??? niye bele chox yer tutdu ?

4.56 gbliq bir papkani 4.37 lik diske yazmagda olmur. 3 dene 300 mbliq video niye bele chox yer tutur axi

...dvd yazanda neronun nastroykasında ele 1 yer var ki, ordan ölçü ve bitleri deyişmek olur....

...adi halda onu görmek olmur....amma ele 1 yerdedir ki,o menyu,ona göz sataşmır...men onun yerini bilirem...ve orda deyişiklik etmekle neroda 1 diske 1 neçe film vurmaq olur....onu videoderslikde göstererem....

....axellis , halal xoşun...

...bu gün hazırladığım videoderslik yeqin ki, neroda 1 neçe videonu 1 dvd diskine rahat ve keyfiyyetli yazmaq problemini hell edecek...çünki bu problem forumda hemişe aktual olub...

...videoderslikde dvd diski 2 cür hazırlanır.1-ci üsul adi qaydada.ve bu halda istifade etdiyimiz faylın hecmi 3 defe artır...

...2-ci üsulda ise bitt ve ölçüde deyişiklik etmekle dvd yazırıq...bu halda hecm ve keyfiyyet demek olar ki,deyişmir...

mehdi1998, qaqa biwey soruwum senden.. senin bu videoda gosterdiyin yanliz 1 videoya aiddi ya nece? Men test olaraq 1 video elave etdim Nero Vision-da nastroykasinida sen elediyin kimi etdim ve diger videolarida elave etdikde onlarin nastroykasindada deyiwiklik etmek istedim gordum hamisi eyni duzeltdiyim olcude idi.. indide yigdigim VIDEO_TS papkaya baxiram tutumu 8.61 GB halbuki dunen Neronun oz nastroykasinda yigdigim papka 6.6 GB idi bilmedim niye bele olub

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...

• Create New...