Jump to content
Forum Windows-az.com

DDR-1 DDR-3

7611313

Recommended Posts

hyper threading technology dual core-de de core2duo-da da pentium 4de de var.

dual core zeif deyil, eksine gucludu, dual-core 3.0 core2duo-nun 2.6 ghz-den ustun performans gosterir. meshur sayt var cpubenchmark.net. orda her wey acig acig yazilib butun videokartlarin ve prosessorlarin muqayisesini hemin saytda apariblar. neticeleri de budu:

Pentium Dual-Core E5700 @ 3.00GHz 2,038

Intel Core2 Duo E7500 @ 2.93GHz 2,012

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Pentium+Dual-Core+E5700+%40+3.00G

Hz

bu yuksek-orta seviyeli prosessorlarin gostericileridi. bu siyahida umumiyetle pentium 4 yoxdu. butun prosessorlar bu saytda test olunub ve her gun bu siyahi yenilenir.

dual core-nin 2 menfi xususiyeti var: fsb 800mhz olmasi; bir de l2 keshin 2 mb olmasi (her nuveye 1 megabayt duwur).

coxu insan core 2 duo-nun pentium dual core-den ustun oldugunu duwunur ama eksine. dual core-nin en yaxwi xususiyyeti var ki o da overclocking-di. dual-core-ye intel-in original coolerini qoyub overclocking eliyirsen 1333 fsb alinir. pentium dual core 4 ghz olur. mende i5-di turbo boostnan 3.46-ya qalxib, overclocking de eliyib 4GHz elemiwem coolerini de deyiwmeden. core 2 duo ise 1066 mhz fsb-nen maksimum 1333mhz-ye qalxir. performans da elbette az olur.

bunlarin hamsi duzdu ozum sinamiwam. core 2duo e7x00 seriyasini pentium dual core e5x00 ve e6x00 versiyalari geride qoyur. fsb ve keshden bawga geri qalan HER WEY 2sinde de eynidi. pentium 4-e gelende ise cox kohnelib pentium 4.. overclocknan 4ghz elemey olar ama bir nuve ve 1mb kesh effektiv olmur...

Proqramlar telegramda
yusif sen dediyinden guya ele ciirki dual core core 2 duodan gucludur.sen hanssia yazi olan bir teste baxmisan fikri bildiirsen men sexsen 3 cpunu test edib fikrimi bildirirem.

- Laptop ve Desktop Anakartlarin temiri

- BIOS yazilmasi

- Sifreli SuperUser BIOS-larin silinmesi

- Kicik chiplerin deyisidrilmesi

- BGA Chiplerin deyisdirilmesi (GPU/CPU/FCH/PCH/HM ve s)

mende evveller dual core olub 2 ram-nan. orda test elediyimi yazmiwdim. yeni prosessor o demek deyil ki gucludu. men demirem ki butun dual core-ler core2duo-dan gucludu. menim faktim var ki dual core e5700 3.0ghz core2 duo e7500 2.93ghz-den daha yaxwi performans gosterir. her ikisi de ddr3 2 gb ram, 1gb hd 5670 videkartnan sinanib. materinka da eyniydi. sadece prosessorlar deyiwilib. men ferqine varmiwam bunun. ama heckesi dual-core e5700 almaga mecbur elemirem. kim ne isteyir alsin. menim meslehetim minimumu core i3-du. lga775 artiq kohnedi. 1600 mhz fsb-ye kimi olur. ama core i3-de dmi 2500mhz-di. pentium dual-core alanlar daha xeyirli cixacag. mene inanan inansin inanmayan inanmasin. qeyd eliyim ki dual core e5700 2010-un avqustunda cixib. yeni teze sayilar. SECIM ALICILARINDI...

anar315,

hemin saytin siyahisina gore dual-core 2.5 ghz ondedir. ama bunu degig deye bilmerem sinamamiwam. arawdirib sene neticeni diyerem.

Pentium Dual-Core E5200 @ 2.50GHz 1,666

Intel Core2 Duo E6550 @ 2.33GHz 1,453

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Pentium+Dual-Core+E5200+%40+2.50G

Hz

hmm.... burda degig bir wey diye bilmerem. ama core 2 duo e6550-nin musbet cehetleri var. 4mb keshdi ama dual-core e5200-de 2mb-di. her ikisi 2/2 yeni 2 nuve 2 potok-du. core 2 duo 1333mhz fsb var. dual core-ni normal coolernen overclock etmekle her nuvenin gucunu en azi 3.4 GHz-e qeder artirmag olar. ama guclu coolernen en maksimumu 4.2 ghz-e qeder artirmag mumkundur. ama sistemde xetalar emele gele biler. umumiyetle her bir prosessoru maksimum 4ghz-den yuxari overclock etmek meslehet gorulmur. cunku prosessora zede yetire biler. ama core 2 duo-nu ise dual coreden ferqli olaraq cooleri deyiwdirmekden bawga bir nece modifikasiya ile maksimum overclocku 3.5 ghz-e qeder elemek olur. fsb bu zaman 2000 mhz olur. yeni core 2 duo yalniz 4mb keshine gore ustundur.

adi istifadeciler ucunse core 2duo daha yaxwi olar. yeni overclock elemeden dual core sadece realniy castotasinin 2.5 ghz olmasina gore yaxwidi. ama umumilikde gotursek super modifikasiyalarla dual-core super neticeler elde ede biler.

anar315, bunlar azdi caliwacam biraz daha derinden arawdirim. forumdakilara komek elemek isteyirem. insanlar daha yaxwi komputer bilmesini isteyirem. CALISAQ KI INSANLARA NUVE SOZUNU DEYENDE ONLAR BIZIM NUVE BOMBASINDAN DANIWDIGIMIZI ZENN ETMESINLER:))

Vusal, men lap birinci komp alanda mende pentium 4 2.66 ghz idi. men onda hiss elemiwdim ki pentium 4 dual-coreden gucludu. ama menim test etdiyim dual core o vaxt e2160 1.8 Ghz idi. sonra pentium 4 3.4 ghz aldim. pentium 4-den sonra 1-2 il amd iwletdim ama o qeder de yaxwi deyildi.ama sonra e5700 alandan sonra pentium 4-un dual core-den zeif oldugunu bawa duwdum. onsuz da evvelceden nuvelerin sayi da bunu deyirdi:))

• 4 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...