Jump to content
Forum Windows-az.com

Windows 7-yə keçə bilmirəm

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

ola bilecek tehlukeli bir iki şeyi nezerinə çatdırım..İndiki BİOS proqramları Windows 7,Windows 8, Windows 7 Maksimalnaya,Ultimate kimi Əməliyyat sisteminə uyğun proqramlaşdırılır..Çaşıb Windows 7-ye aid olan BIOS proqramını Windows XP uçun yukleyersen onda kompyuter açilmaya biler...Çaliş yükleyende bax gor hansi emeliyyat sistemi ucundur..Ve deqiq ana kart modelini yaz..ANA KART modelini oyrenmek ucun... pusk ==> vipolnit==> dxdiag yazaraq oyrene bilersen... Ola bilecek tehlukeni men sene dedim....

• 9 ay sonra...
FOX LiveUpdate -- bu proqramla etmişəm .Qeyd edim ki məndə ana plata foxconn G31MV/G31MV-K idi.Bir çox dərsliklərə baxdım amma hər dərslidə biosun updaet edilməsi başqa çür idi nəyahət bu proqramı tapdım və foxconnun rəsmi saytından biosun axrıncı versiyasını tapdım amma qeyd edim ki biosu updaet eləmək risklidir cünki ana platanın adını və seriya nömrəsini dəqiq bilməlisən bir səhv kompüterin çökməsinə səbəb olar .PC də bu bir qədər daha rahatdır cünki Pc-ni alanda onun üzərində verilən disk qutusunda ana platanın adı və seriyası olur .Olmasada proqramla tapmaq olur

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...