Jump to content
Forum Windows-az.com

Notbuk Hakkında Kömək

Həsən İldırımov

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

...arabesk_rap qardaş...sualın maraqlıdır...

...ümumən mod olunmamış daha da dözümlü sayılır...amma hər şey işlətməkdən asılıdır...

...misal üçün,mən işlətdiyim mod versiyanı 4-5 aydan çox işlədə bilmirəm...eyni sistemi evdə digər kompüterə də vurmuşam...həmin kompüter də hər gün işlənir...hər gün internetdə olur...onu başqası işlədir...1 ildən çoxdur normal işləyir...

...mən mod olunmamış versiya da işlədəndə 4-5 aydan çox getmir...çünki mən yazığ kompüterin başına çox oyunlar açıram...viruslu saytlara girməkdən tutmuş,hər gün 1 neçə yeni proqramları yükləyib test etməyə qədər...

...istəsəm elə işlədərəm ki, 1ildən də çox gedər...amma gərək daha az öyrənəsən ki,bu da mənə sərf eləmir...

Kamran mende seni kimi fasonam.Menimde hevesim var programa zada.Mende silib yaziram neem dagidiram ele bir fason weyler :D.Sen verdiyin windowslari 2Gbliq kompa yazsam yeginki yaxwi iwdiyer.Indi amma cox windows 7ni cox dagidirlar.Dehwetli derecede mod olunmuw olur.Bezileride varki eyni windowsu onun ustunde tezden iwler aparir sora qoyur.Yeniki indi uje modun modudu coxu.Biraz mizdiyan kimi komp ozunden geer :D :D.Mene bele babat yungul bildiyin windows vere bilersen :D

...Nihad qardaş , yuxarda verdiyim versiyalar yüngül versiyadır.zəif kompüterlər üçün...

...mod olunmamış versiya ilə yüngül versiya ayrı şeydir...

...əgər dərinə getsək, yüngül versiya özü də mod kimi 1 şeydir...buirda bəzi funksiyalar və proqramlar çıxardılır...istənilən halda əlavə etmək və ya çıxardılmaq mod deməkdir...

...2 gb ram pis sayılmır...nəzərə alsaq ki,kompüteri güclü öyrənirsən, ultimate işlətməyin daha məqsədə uyğundur...

...yəni sadə versiya işlətmək istəyirsənsə, sadə (mod olunmamış)ultimate işlət..yüngül ultimat yox...

...mənim fikrimcə,2gb ram üçün windows 7 x86 ultimate 2012 və imkan qədər yeni update-ə malik istənilən versiyanı internetdən yükləyib işlətsən daha yaxşı...(mod-ların çoxunda wpi olur.onların hamısını yükləmə...istədiyini seç...mən ümumiyyətlə pi-dan istifadə etmirəm...proqramları ayrı yükləyirəm)...

...ümumilikde he...

...internetde cürbecür lite versiyalar var... ele torrent saytlar var ki,qoyduğu lite versiya haqqında yaxşı melumat verir...yəni burada nələrin çıxardıldığı gösterilir...

...yəqin ki,sual vereceksen ki,nələr...

...misal üçün...eger asiya diller qurupu ixtisar edilibse,fikirleşmelisiniz ki,bu sizin üçün ne derecede ehemiyyetlidir...

...bir də var sistemi geri qaytarmaq funksiyası ixtisara salına....və ya windows update-i .

...bir də ki, üzü yuxarı getmək lazımdır...daha geniş funksiyalarla işləmək lazımdır ki,hər şeydən və hər funksiyanın oşibkalarından xəbərin olsun...elə olanda daha yaxşı və tez professionallaşırsan...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...