Jump to content
Forum Windows-az.com

Notbuk və personal kompyüterə TV-dən baxmaq

Faiq Əhədov

Recommended Posts

Salamlar... Əziz forum əhli... Məndə evdə Personal kompyüter və notbuk var mən indi istəyirəm onların hər ikisinə tv-dən baxa bilim.. TV LCD ekran Full HD Samsung arxasında HDMI və PCI, DVI, EXT(RGB) və bir neçə belə çıxışlar var mən indi bunu necə edə bilərəm? Mənə əlavə nəsə şunur kabel lazımdı bunun üçün? Bilənlər bunun isitfadəsi haqda məlumat verərdi zəhmət olmasa...

Proqramlar telegramda

qardaş bilirəm burda asan bir iş yoxdu sadəcə dəqiq olsun deyə burda bir mövzu açdım bəlkə ola bilsin nəyisə bilib-bilmədən səhf elədim buda tv-də və yaxud pc-də bəzi nasazlığlara gətirib çıxarır...nəisə... mən bu dediyini sabah yoxlayıb cavab yazacam bəs notbukda bunu necə eləmək olar?

sizin tvdeki goy yer,ve notebookda qara weklin cekdiyin yerden tvdeki goy yere wunur gedir fso.test etmiwem her wey normal iwleyir hecne lazim deyil.wunurdaki personalni komp evde varsa monitorun arxasindan vgaya geden goy bawliqli wunur var onu istifade ede bilersen

dogrudan da maraqli movzudur menim ucun de ona gore sual verenlere ve cavablandiranlara minnetdaram ve sual verenden uzr isteyirem ki, onun acdigi movzuda men de 1 sual verecem.

Indi bele sualim olacaq mende Personalni kompdu amma televizordan aralidir, hardasa ara mesafeleri texminen 2 metr olar , bes bele halda ele bir kabel ya nese bir sey varmi ki ara mesafesi cox oldugu komp ve televizorla birlesdirib kanallara baxa bilim. Mumkunse bu haqda etrafli desez yazdi olar.

busuper eybi yoxdu qaqam

Cavab yazan qardaşlar təşəkkür edirəm hər ikinizə yazdığınız cavablara görə ama bir neçə sualım olacağ...

R.V qaqaşım mən indi personal kompyüterin arxasına baxıram orda monitorun arxasında olan şunur birləşdirilib manitora indi şəkildə göstərəcəyəm... Manitor köhnələrdəndi arxası olanlardan Samsung...

...Faiq ,sənin kompüter və noutbukunda həm də televizorunda 1 şnurla qoşmağa imkan var...sadə və rahat...köhnə qaydada antena ilə və s. qoşub özünü əziyyətə salmağa ehtiyac yoxdur...sənə sadəcə 1 şnur lazımdır...

...busuper , sənin sualına cavab olaraq demək istəyirəm ki,bunu etmək çox rahatdır...sadəcə 1 tv tuner almaq lazımdır...tv tuneri qoşursan kompüterə..tv tunerdə antena yeri də olur,tülpan yeri də...istəsən krosnanı da qoşa bilərsən...mən o qədər krosnadan mahnı yazmışam kompüterə...

...tv tuner olanda toy kassetlərini videomaqnitafondan kompüterə də yaza bilərsən və s. ....

Hər bir kəsə salamlar. Məndə bir gün bunu yoxlamışam. Məndə personal kompyuterdə var noutbook-da. Personalni kompyuterində sistem blokundan monitora geden göy şunur noutbook-a girmir. çünki personalnidəki göy şunurun qıraqlarında şurub deyəkdə bağlanan 2şurubu var ama noutbook-a bağlamaq olmur. Məncə noutbook- üçün əlavə şunur almaq lazımdır.

HDMI kabel alırsan bir ucunu kompüterə (noutbuka) o biri ucunu tv-yə qoşursan, əlavə heç nə etmək lazım deyil, birbaşa monitoru tv-də göstərir. karaoke üçün əladır.

Счастье не ищут, как золото или клад. Его создают сами, те, у кого хватает сил, знания и любви

brat mən televizoru təzə alanda üstündə belə bir şnurda verdilər bax gör bunla nəsə eləmək olar?? Mənə hər ikisi lazımdı əslində ama daha çox notbuku istiyirəm qoşam

_T_U_R_A_L_, qaqaşım bunu bilirəm ama faktiki indi o şnurdan yoxduda məndə... məndə istiyirəm indi bunu başqa yolla həll edim bir müddətlik

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...