Jump to content
Forum Windows-az.com

WINDOWS7 WPI HAZIRLAMAQ

Recommended Posts

SALAM EZIZ DOSTLAR. XUSUSILEDE VUSAL DEDIYIN KIMI ELEDIM<MENE KOMEK ET <SEN BACARIRSAN ONSUZ<SEHRLERINI SEBIRSIZLIKLE GOZLEYIREM<SEN MENIM MAILIMI BILMIRSEN ?ORDA MENE KOMEK EDERDIN<MEN SENE MAILDE DOSTLUQ GONDERIREM ANCAQ QEBUL ELEMIRSEN.NEYNEK DONEK MOVZUMUZA<HE INDI BASA SAL USTA MEN NECE WPI YIGA BILEREM<OZ DIZAYNIM<OZ PROQRAMLARIM<GOZEL QRAFIKA<MENE KOMEK ET

VUSAL MEN BIRDEKI SORUSMAQ ISTEYIREMKI<MEN BUNU NECE CMD EDIM!YANI WPI CMD OLSUN<MEN ELE GORMUSEM<1 basirsan 1 ci proqram yazilmaga baslayir,mene esas ele lazimdi,ele duzeltmeyi bilmirsen?,birdeki duzeltdiyim wpi yi nece diske yazim ki bootable olsun,iso aya nece cevirim?

Proqramlar telegramda

C disqinde Win7 qovlugu ac (qovlugun adini ne istesen yaza bilersen men mes. ucun yazdim).

Daha sonra WPI-i Win7 qovlugunun icine kopyala.Sonra Win7 qovlugunun icinde $OEM$ adli qovluq yarat icinde cmdlines.txt text fayli yarat icine bu kodu yaz.

[COMMANDS]

"rundll32 advpack.dll,LaunchINFSection RunWPI.inf,,1,N"

ve saxranit et.

Daha sonra RunWPI.inf inf fayli yarat ve icine asagidaki kodu yaz saxranit et.

[Version]

Signature="$CHICAGO$"

[DefaultInstall]

AddReg=Run.AddReg

[Run.AddReg]

HKLM,"%RUN%","%WPI%",,"RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection ""%01%\\%INF%"",Execute"

[Execute]

RunPreSetupCommands=Launch.WPI:1

DelReg=Run.DelReg

[Launch.WPI]

CMD /Q /C CD /D """%01%\\..\\WPI""" & START /WAIT /B WPI.exe

[Run.DelReg]

HKLM,"%RUN%","%WPI%"

[strings]

RUN="SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\RUN"

WPI="Windows Post Install"

INF="RunWPI.inf"

Vessalam uje format qutardiqdan sonra sistem acilan kimi avtomatik WPI acilaacqdir.

Ugurlar...

- Laptop ve Desktop Anakartlarin temiri

- BIOS yazilmasi

- Sifreli SuperUser BIOS-larin silinmesi

- Kicik chiplerin deyisidrilmesi

- BGA Chiplerin deyisdirilmesi (GPU/CPU/FCH/PCH/HM ve s)

usta dediyin kimi eledim,indi men nece eleyimki o menim modladigim 7 diskinin icinde olsun,yani men modladigim w7 disqe yazdim,indi wpi ora nece elave edim,iso ya cevirib ele elave edim,yoxsa papkanin ozun elave edimki formatdan sonra ozu acilsin,birdeki men autorun yigmaq isteyirem,ora iki menyu salacam,biri w7 yazmaq,biri ise wpi acmaq,zverde zad necedi ele,autorun yigmaq en meslehetli ve asand proqram hansidi?

ve etdiyin yardimlara gore tesekkur!

Yuxrada axa qeyd etdimki Mod etidiyn win 7 sisteminin qovlguunun icinde WPI-i ora kocur ve icindede $OEM$ qovluguu at daha sonra Power ISO-nu yaz onla boot faylini elave et sonra iso kimi saxranit et.

- Laptop ve Desktop Anakartlarin temiri

- BIOS yazilmasi

- Sifreli SuperUser BIOS-larin silinmesi

- Kicik chiplerin deyisidrilmesi

- BGA Chiplerin deyisdirilmesi (GPU/CPU/FCH/PCH/HM ve s)

SAGOL USTA<BU YAXINDA SAYTA WINDOWS7 NI YERLESDIRECEM<BUTUN UPTADELER INTEGRE ELEMISEM<SERVICE PACK1 INTEGRE,YENI TEMALAR,YENI SCREENSAVERS,CONTROL PANEL HACKLAMISAM<GOD MODE<EN YENI PROQRAMLAR INTEGRE OLUNUB(OPERA<SKYPE<AGENT VE>S

)AKTIVLESDIRME PROQRAMI USTUNDE YAZILIR<BIRDEKI DAHA WPI ELAVE ETMEYECEM<ONUN YERINE OZUM PROQRAM HISSESI YIGACAM<ONDA AVTOMATIK OLARAQ YAZILACAQ,DAHA ASAND,RUSLAR KIMI DAHA GUCLU YIGMAQ ISTERDIM,AMMA ALINMIR,ONLAR DLL EZBER BILIRLER,CUNKI WIN DOWS7 NIN BUTUN FORMAT MENYUSU ZADI,HAMSI DLL UZERINDE QURULUB,OZUNUN SETUP PAPKASINDA her sey DLL DI,MENIMDE DLL DAHA YAXSI BASIM CIXSA MENDE EFIR YIGARDIM,ALLAHQOYSA OYRENEREM!INSALLAH

• 3 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...