Jump to content
Forum Windows-az.com

Kompüter açılmır

Recommended Posts

Proqramlar telegramda

Tanner

Qaqaş format edən zaman mən səndediklərinlə rastlaşmıram (ola bilsin gəlir mən fikir vermirəm ... ) Format diskini qoyuram PRESS ANY KEY gəlir luboy knopkaya basıram diskə yönəlir zaqruzka gedir HARD disk açılır ... C) diskini seçib format verirəm fssooo ... Predzaqruzkadan sora 40 dəq yükləmə gəlir ... (həmin vaxtıda sorunçurki DRİVERLƏRİ YÜKLƏYİM OK verirəm özü DRİVERLƏRİNİ yükləyir arıncada XP yükləməsi başlayır) Bitənnən sorada XP açılır fsoo ... Hardasa səəhv edirəm ? Mənim helədə yüksək anlayışım yoxdu sizləri başa düşürəm ... Öyrənmək istəyirəm .

Birdə söz demək istəyirəm ... Kompüteri USB ilə format etmək üçün belə bir proqram var ki , onunla USB nin formatını dəyişirsən HP USB Disk Storage Format Tool (HPUSBFW_Special) . Mənim kompüterim Vindovs 7(32bit) di həmin proqram açılmır ... Necə etməliyəm ?

E_I_E

Başa düşdüm əla ...

Mən bu bölmə gələndə :

1 ciyə ENTER basıram (çtobı prustupit k ... )

2 ciyə 1cini seçirəm yəni tez yükləməni BISTRE

Düz edirəm ?

Kamran yəqin videoya baxmısan ... Həmin bölməyə gəlib R bassam düzələr problem yoxsa FORMAT edim təzədən ? Birdə deyirsiz BISTRENİ seçməyim 2cini seçsəm yükləmə eyni qayda ilə yəni 1ci də necə gedirdi proses eyni olacaq ?

Kamran qaqaş sənə başqa sualımda var XP ni USB yə yazmaq haqda ... Burda verə bilərəm yoxsa mövzudan kənar çıxıram ?

...sistemdə virus yoxdursa,hər hansı ciddi olmayan problem üzündən format etmək məcburiyyətində olanda , tez format tipini seçirsən ki,vaxt çox aparmasın...

...videoya baxmışam...format etsən yaxşıdır...

...2-ci sualı burda ver...onsuz da mövzuun yerini dəyişirəm (əgər bu problemlə bağlıdırsa)...

Mən kompüteri UBS ilə format etmək istəyirəm ... həmin mövzuya baxmışam proqram+video nu da yükləmişəm , video da ƏLA . Hər şeyi başa düşürəm ... Problem ordadı ki məndə HP USB Disk Storage Format Tool (HPUSBFW_Special) proqramı yükləyirəm açmır bu proqramlada USB nin formatını dəyişirsən ... Necə edim ki həmin proqram açılsın ? Yada başqa versiya var USB yə Xp yazmağın

Birdə Kamran qaqaş mənə məsləhətli , sürətli işləyən XP+Driver SP3 linki verə bilərsən ?

...dedim yəqin usb ilə formatda bu mövzuya aid nəsə soruşacaqsan...amma mövzudan tam kənar sual oldu...odur ki,bu sualı aşağdakı bölmədə verə bilərsən.(yuxarıdakı sualın burdan silinəcək)

http://forum.windows-az.com/topic_4233

xp istəyirsənsə,aşağdakı bölmədə mövzu aça bilərsən...

http://forum.windows-az.com/forum_9

Qaqas men 7 ucun yazmisdim onu birde sen C diskini silmeden format verirsen ? eger elede edirsense bu sistemi korlayacaq cunku kohne sistem hdd de qalir onun ucunde C diskinin ustune gelib DEL + Enter + L duymesini bas sonrada C duymesini basib yeni yaddas yarat ve sonrada qardaslarin dediyi kimi 1 ci yox 2 ci format strategiyasin sec eger silib yeniden yaradirsansa o basqa her ehtimala gore yazdim

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...