Jump to content
Forum Windows-az.com

Yüngül sadə editlənməmiş Windows XP

Faiq Əhədov

Recommended Posts

Axşamınız xeyr dostlar... Mənə personal kompyuter üçün çox yüngül sadə heç editlənməmiş Windows XP lazımdı... İndiki kompyuterimdədə XP-di ancaq çox ağır işləyir kompyuter əsasəndə internetdə olanda çox donmalar olur... Parametrləri ram 256 MB, hard diski isə 19 GB-dı, prossesor Pentium 3-dü...

Proqramlar telegramda

Kamran bu linkində tutumu çoxdu məncə çünki indicə işlətdiyim sistemində tutumu belədi... Mən torrent saytından bir neçə linklər tapdım bax...

210 MB

103 MB

Bunların birinin tutumu 210 Mb digərinkinin isə 103 Mb-dı... İndi bilmirəm bunlardan hansı yaxşı

olar.. Kompyuterində parametrlərini yazmışam sualda...

... zəif kompüterlərə xp sp2 vurmaq məsləhətdir...

....sp3 vurmaq istəyənlər üçün daha yüngül versiyalar mövcuddur.bu versiyalarda bir çox funksiya və menyular ixtisar edilir...

...çalışın yükləməzdən əvvəl saytda baxın görün hansı funksiyalar ixtisar edilib...və bu funksiyalar sizə nə dərəcədə lazımdır...

... 200 mb olan versiyalarda bir sıra problem olur... wi-fi və şərq dillər qrupunda...

http://nnm-club.ru/forum/viewtopic.php?t=260788

Kamran mən Sp2 versiya yazdım kompyuterə ama əvvəlkinə baxanda biraz yaxşıdı yəni donmalar hələki azdı.. Əvvəlki işlətdiyim XP Sp3 olub mən belə fikirləşirəmki bu donma məncə Sp-lərdəndi indi Sp1 versiyanı yazsam məncə donma daha olmaz çünki kompyuterin gücü sistemə o qədərdə çatmır...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...
  • Create New...