Jump to content
Forum Windows-az.com

Photoshop şəkil effekti

Recommended Posts

Proqramlar telegramda
  • Yanıtlar 137
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

gel bele basa salim, sen meselen 2 dene sekil ac sonra o fotosopda sol terefde ki aletler paneli var ha, o yazi yazmaq filan olan isareler bax o isarelerden en 1-cisi ki var miskani ona vur sec onu , yeni sadece 1 defe miskanin sol duymesin bas onun ustune sonra o acdigin sekiller ki vardi o sekillerden bir denesin ustune qoy miskani ve sol duymeni basili saxlayaraq miskani cek 2-ci sekilin ustune teref sonra bosla goreceksen ki sekilin biri o birisinin ustune dusdu , ele et gor indi sonra yaz

uzun yazmisdim ki yarimciq qalmasin movzu:))

Demek kenarlar meselesin deyim, sekil secende ele sec ki meselen bash hissesi tam gorsenen olsun, sendeki bu sekilde gorursen qizin bash hissesi ele bil yuxaridan yari kesikdi tam deyil, ona gore de o sekli bir az yuxari cekib altdaki sekille beraver seviyyede qoysan daha yaxsi olar, yeni ki, her iki sekilin yuxari serheddi eyni veziyyetde olsun

umumen ise bele sekil duzeltme qaydasin demek olar ki artiq oyrenmisen esas usulu bilmek idi onu da bildin qalanlari da bir az fantaziya et meselen sekili maraqli rengli etmek haqda da istesen deyerem

He bax omurda da gozel alinib:) eline sagliq

seklin dublikatin hazirlayandan sonra o

İnstrument Qradiyent (G)

isaresine vur, yeni ki onu sec ve yuxari hissede goresen

onun reng bolmesi gorsenir

1ci sekle bax

Photoshop şəkil effekti

reng bolmesinden regler secmek ucun ona vurursan ve pencere acilir istedyin rengi secirsen

2-ci sekildeki kimi

Photoshop şəkil effekti

bunlari et sonra de ardin deyim:)

Bilirem)) ardi var axi)) o dediklerimi edenden sonra miskani seklin lap bas hissesine getir ve sol duymeni six elece sixili saxla ve miskani cek sekilin lap asagi hissesine ve orada bosla, goresen seklin ustu secdiyin rengde oldu sonra da axsam dediyim kimi o layer olan yerde ki acirdin siyahi cixirdi ha o siyahidan istedyin effekti sec sekil rengli olacaq, bildin hansi siyahini dedim? o multioy overlay normaline filan olan soz yerlerin deyirem, sende ruscadi adlari

he senin harada sehv etdiyini bildim demek o reng secmek filan hamisi duzdu amma men ki dedim miskani seklin yuxarisindan qoy asagi cek onu sen etdiyin kimi demirdim , meselen sekilin ozunun ustunden miskani bir yere qoy ve sol duymeni sixaraq cek asagi ya yan terefe , texmini bildin nece dedim?

Onur o dediyim ucun kilidin ehemiyyeti yoxdu silmese de olar sadece men dedim miskani seklin yuxari hissesinden tut asagi cek o basqa cur edir seklin ustunde cekmir miskani, o seklin ozu olan ekrani ora-bura cekir, , men ekrani demirem seklin oz ustunde deyirem

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• loading...

• Create New...